می‌خواهم مجوز بگیرم یا آن را تمدید کنم

اگر به دنبال راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی در حوزه انتشار صوت و تصویر هستید حتما به دریافت مجوز برای کسب و کار اینترنتی خود فکر کرده اید و حتما می‌دانید داشتن یک مجوز برای کسب و کار شما چقدر می‌تواند مفید باشد. اگر به دنبال مجوز هستید ما شما را راهنمایی می‌کنیم.

وقتی می‌خواهیم یک کسب و کار اینترنتی با محوریت تولید یا انتشار صوت و تصویر راه‌اندازی کنیم، مانند هر کاری ابتدا باید مجوز لازم جهت فعالیت مورد نظر را دریافت کنیم. در کشور ما سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) مسئولیت ساماندهی اینگونه کسب و کارها را بر عهده دارد.

چگونه می‌توانیم از طریق ساترا مجوز بگیریم؟

وقتی یک سامانه ویدئویی آماده راه‌اندازی می‌شود همزمان باید در سامانه صدور مجوز به آدرس اینترنتی license.satra.ir ثبت‌نام و اطلاعات مربوط به فعالیت خود جهت صدور مجوز را ثبت کند. پس از انتخاب نوع فعالیت (سرویس VOD- دانلود فیلم و سریال- شبکه خطی صوتی و تصویری و …) الزامات متناسب با هر یک از آنها نشان داده می‌شود که در صورت تأیید متقاضی، فرآیند ثبت مدارک شروع می‌شود. پس از انجام این کار و دریافت کد رهگیری، اسکوپ‌سنجی سامانه متقاضی و صحت مدارک ارسال شده توسط کارشناسان مدیریت صدور مجوز انجام می‌شود.

سپس درخواست متقاضی برای واحدهای مختلف سازمان ارسال می‌شود تا در یک بازه زمانی مشخص گزارش‌های تخصصی آنها برای مدیریت صدور مجوز ارسال ‌شود. اصلاحات مورد نظر واحدها توسط رسانه متقاضی صورت می‌گیرد تا صدور مجوز برای یک بازه زمانی مشخص توسط این سازمان صورت گیرد.

با طی کردن مراحل بالا و دریافت مجوز، به راحتی می‌توانید کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید.

نظر ۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *