پیام تسلیت رئیس ساترا در پی درگذشت مرحوم ابوالحسنی

به گزارش روابط عمومی ساترا، سید محمد صادق امامیان رئیس ساترا در پی درگذشت مرحوم محمد ابوالحسنی مدیر رسانه صوت و تصویر فراگیر دیرین دیرین، پیام تسلیتی صادر کرد. متن این پیام بدین شرح است:

خبر درگذشت مرحوم محمد ابوالحسنی موجب تأثر و ناراحتی فراوان شد. ایشان از هنرمندان توانمند و با تجربه بود که با شناخت دقیق از اقتضائات صنعت صوت و تصویر توانست آثار ماندگاری را از خود بر جای بگذارد. توانایی هنری در کنار تعهد و عشق به کشور شاخصه اصلی وی بود. مرحوم مغفور ابوالحسنی از اولین افرادی بود که در مرحله اول فراخوان ساترا، فعالیت‌های خود را به‌صورت حرفه‌ای و رسمی ثبت کرد و می‌توان گفت جزو موج اول رسانه‌هایی بود که مجاهدانه سعی در پر کردن خلأ محتوایی موجود در فضای مجازی کرد.

پیشنهاد‌های مهم و موثر ایشان در حوزه صوت و تصویر فراگیر، منشأ ایده‌های خلاقانه و ایجاد بسترهای نوآوری برای جوانان و کارآفرینان این صنعت موثر و ماندگار بود.

آخرین دیدار ما به هفته پایانی سال در کنفرانس “تنظیم گری فناورانه” در مرکز همایش‌های صدا و سیما برمی‌گردد که با دقت همیشگی و ذوق هنری خاصی پیشنهاد یک همکاری جدید و مشترک در ایجاد شتاب‌دهنده حوزه کودک را مطرح کردند. مذاکرات تکمیلی و جزییات طرح به روزهای ابتدایی سال جدید موکول شد که متاسفانه این خبر ناگوار به ما رسید.

امروز ما یکی از خلاق‌ترین و فعال‌ترین کارآفرینان حوزه صنایع خلاق و حوزه انیمیشن، طنز و برنامه‌های اختصاصی کودک را از دست دادیم که حتما برای صنعت رسانه‌های کشور یک حادثه بزرگ  و جبران‌ناپذیر خواهد بود.