مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر ساترا (آومیک) افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی ساترا، مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر به عنوان یکی از تسهیلات اعطایی ساترا به زنجیره ارزش صوت و تصویر فراگیر با حضور دکتر علی‌عسگری رئیس سازمان صدا و سیما، دکتر امامیان رئیس ساترا و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز ۷تیر۹۹ افتتاح شد.مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر ساترا (آومیک) افتتاح شد

حلقه مفقوده شکل‌گیری یک زنجیره قدرتمند در تولید محتوای داخلی حقوق مالکیت فکری است و با توجه به سرعت تحولات حوزه فناوری اطلاعات مواجهه با فناوری‌های این حوزه توسعه یافته است؛ از این رو این مرکز با هدف حفظ حقوق مالکیت فکری بنیان‌گذاری شده است.

از جمله اهداف راه‌اندازی این مرکز می توان به ثبت محتوا و قابلیت استناد زمانی یا فناوری بلاکچین، تشخیص محتوای دارای حقوق مالکیت فکری با استفاده از هوش مصنوعی و تشخیص اصالت اثر با تاکید توسعه تبلیغات اشاره کرد.

photo 2020 06 27 13 08 21 300x200 - مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر ساترا (آومیک) افتتاح شد

سید صادق امامیان، رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر، در این مراسم گفت:این اتفاق به شکل نمادین است که عرصه رقابت رسانه و قاعده‌مندی رسانه را نشان می‌دهد، بدون حضور شرکت‌های دانش بنیان این اتفاق نمی‌افتاد. اکنون ما راه‌حل‌های فناورانه را پیدا کرده‌ایم تا به سمت تنظیم‌گری فناوری محور برویم.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی این مرکز خدمات به شرکت‌های مختلف در زنجیره ارزش صوت و تصویر فراگیر گسترش می یابد که در نهایت منتهی به گسترش تولید و انتشار محتوای بومی در رسانه های صوت و تصویر خواهد شد. این اقدام همچنین منجر به حفاظت از مرز‌های حاکمیت رسانه‌ ای جمهوری اسلامی خواهد شد.

دکتر امامیان گفت: مزیت‌های ایران در تنظیم گری رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر به دلیل شکل‌گیری صنعت رسانه‌های فراگیر است. ابتدا باید تنظیم‌گری را قانونمند کنیم و وارد بازار شویم که این اتفاق افتاده است. در کنار آن زیست‌بوم ملی رسانه‌های صوت و تصویر اهمیت زیادی دارد.

این مرکز تلاش دارد ارتباطی دو سویه با دانش‌بنیان‌ها برقرار کند و ظرفیت‌های بالقوه مراکز علمی برای حضور فعال در صنعت رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر را بالفعل کند.

در حال حاضر در این مرکز، ۶ استارتاپ فعال در زمینه رسانه‌های صوتی و تصویری مستقر شده‌اند.مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر ساترا (آومیک) افتتاح شد

در پایان این مراسم نیز، تفاهم نامه‌ای بین معاونت علمی ریاست جمهوری و ساترا امضا شد که همکاری های این دو نهاد را در حوزه صوت و تصویر فراگیر گسترش می دهد و می‌تواند توسعه دهنده تنظیم‌گری شود که ایجاد مرکز نوآوری قدمی در این مسیر است.

The Innovation Center showed that the audio and video of Satra (Aumic) was opened