دکتر امامیان در هفدهمین اجلاس فناوری رسانه: نوآوری‌های فنی سازمان صدا و سیما، مورد توجه جدی دشمنان است

معاون رئیس سازمان صداوسیما و رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) در آیین گشایش هفدهمین اجلاس فناوری رسانه در سخنانی با اشاره به خدمات و سوابق ارزشمند معاونت توسعه و فناوری رسانه، دستیابی کشورهای در حال توسعه به مرزهای دانش و فناوری را خط قرمز برخی قدرت‌ها برشمرد و گفت: دستیابی به توان فنی در عصر حاضر، یکی از مشخصه‌های قدرت محسوب می‌شود؛ در همین خصوص در حوزه رسانه نیز نوآوری‌ها مورد توجه جدی دشمنان قرارگرفته است.

سید صادق امامیان، فناوری را ابزاری جدید برای خدمت‌رسانی عنوان کرد و گفت: سازمان در نگاه جدید، علاوه بر آنکه فناوری را ابزار خدمت می‌پندارد، آن را موضوعی برای خدمت می‌داند؛ به‌طور مثال، یک صفحه اجتماعی به‌عنوان یک توانمندی فنی در فضای مجازی می‌تواند نوع نگرش‌ها، سلایق و رفتار جامعه را تغییر دهد.

رئیس ساترا با تأکید بر اینکه در دنیای امروز با فناوری رسانه‌های نوین، سلایق وزندگی مردم مورد حمله قرار گرفته است، تصریح کرد: ما به‌عنوان رسانه ملی باید بر این فناوری‌ها مسلط باشیم تا مانع استفاده ابزاری از آن‌ها علیه مردم شویم.

وی بر تفکیک‌ناپذیری سه مقوله خدمات، محتوا و زیرساخت تأکید کرد و اظهار داشت: حوزه فناوری یک حوزه حیاتی و پیشران تحولات رسانه‌ای جدید محسوب می‌شود.

امامیان در ادامه بابیان اینکه رسانه‌های نوین مکمل رسانه ملی محسوب می‌شوند، اضافه کرد: در مسیر پیش‌رو و با توجه به شرایط امروز، برای اثربخشی بیشتر نیاز به افزایش همگرایی و همراهی است.