در صنعت فرهنگی صوت و تصویر باید به یک الگوی تجاری مناسب بیندیشیم

رئیس رسانه ملی در آئین اعطای مجوز به چهار تلویزیون تعاملی و هفت رسانه صوتی تصویری: در صنعت فرهنگی صوت و تصویر باید به یک الگوی تجاری مناسب بیندیشیم. رئیس رسانه ملی با تأکید بر لزوم طراحی یک الگوی مناسب تجاری برای صنعت فرهنگی صوت و تصویر گفت : در این عرصه باید به رشد کسب و کار فکر کنیم و هم مهندسی تجاری و هم مهندسی فرهنگی داشته باشیم.

 به گزارش روابط‌ عمومی رسانه ملی، دکتر علی عسکری در آیین اعطای مجوز به چهار تلویزیون تعاملی و هفت موسسه رسانه صوت و تصویری افزود: چرخه‌ای که در این زمینه طراحی شده است، چر‌خه‌ای بسیار ارزشمند است و علاوه بر چهار تلویزیونی تعاملی که امروز مجوز گرفتند و یک تلویزیون تعاملی که برای خود سازمان صداوسیماست، سه تلویزیون تعاملی دیگر هم در راه است که پس از طی مراحل، مجوز فعالیت خواهند گرفت.

 رئیس سازمان صداوسیما با تاکید بر این که افرادی که در این عرصه کار می‌کنند باید دغدغه هویت ملی داشته باشند، گفت:

در این جنگ بزرگ رسانه‌ای ما تلاش می‌کنیم فرهنگ و هویت کشور را حفظ کنیم و باید در کنار همدلانه و فکورانه صنعت فرهنگی بسیار با اهمیت صوت و تصویر را سامان دهیم.

 دکتر علی عسکری هدف از طراحی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در رسانه ملی را تنظیم‌گری برای عرصه فضای مجازی دانست و تصریح کرد: باید در کنار این تنظیم‌گری، تسهیل‌گری مناسبی هم برای همکاران خود در بخش خصوصی داشته باشیم و هم ما و هم دیگر دستگاه‌های مرتبط برای آنها تسهیلات در نظر بگیریم.

 رئیس سازمان صداوسیما افزود: رسانه ملی با تسهیل‌گری و تنظیم‌گری می‌کوشد عقب‌ماندگی‌ها را در این زمینه جبران کند و با سرعت در این مسیر پیش رود.

 رئیس رسانه ملی  با بیان اینکه مقدمات حقوقی و قانونی تأسیس این سازمان طی شده و بعد از این نیز مراحل تکمیلی بیش‌تری به انجام خواهد رسید، گفت:
سازوکار استقرار و پیشرفت صنعت فرهنگی صوت و تصویر ایجاد شده است. وی افزود: سازمان صداوسیما برای رشد پایه‌ای این صنعت تلاش خواهد کرد تا شرکت‌های قدرتمندی در این صنعت فرهنگی
شکل بگیرد. رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به اوضاع رسانه‌های امروز و بالا رفتن نیاز مردم به رسانه‌ها گفت: مردم پیوسته در معرض محصولات رسانه‌ای گوناگون هستند و ما باید برای پاسخگویی و رفع این نیاز، در این فضا حضور پررنگی داشته باشیم.

 دکتر عسکری با بیان اینکه کشور ما اکنون در این زمینه با کاستی‌هایی روبه‌روست، گفت:

اگر مقدمات پیشرفت و پایه فرهنگ رسانه‌ای ایجاد شود، مردم می‌توانند با روحیه خلاق و بی‌نظیرشان با اقتدار کشور را به یکی از قله‌های تولید محتوا بدل کنند. وی افزود: خصوصا اینکه ما کشوری اسلامی هستیم و برای مردم دنیا پیام بزرگی داریم. رئیس رسانه ملی با بیان اینکه  باید با اتکا به پیام اسلام تولید محتوا کنیم، می‌توان این پیام را مانند صداوسیما در عرصه بین‌الملل با زبان‌های مختلف برای مردم دنیا تولید و ارسال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *