تبیین نظام تنظیم‌گری صوت و تصویر فراگیر با نگاهی به تجربیات جهانی

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر؛ مهندس سیاهکلی در این نشست با بیان لزوم کسب مهارت در فضای مجازی گفت: حوزه تنظیم‌گری نباید در هیچ نظامی متغیر باشد و دستخوش تغییرات دولتی شود.

وی از اراده این سازمان برای تنظیم مقررات با مشارکت فعالان این عرصه سخن گفت و افزود: اگر قوانین بر اساس سه اصل منافع ملی، منافع عمومی و امنیت ملی تنظیم شود برای فعالان این عرصه مفید خواهد بود. وی تأکید کرد: باید بیاموزیم که بر اساس قواعد کار کنیم تا همه از محتواهای سالم بهره ببیرند. رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر از ایجاد سامانه پایش مردمی برای برای رسانه هایی که از این سازمان مجوز فعالیت گرفته اند سخن گفت و افزود: این سامانه در اختیار مدیران رسانه قرار می‌گیرد تا از دیدگاه‌های مردم در زمینه خدماتی که ارائه می‌دهند آگاه شوند. وی از شروع دوره‌های آموزشی این سازمان در دانشگاه صداوسیما از ۲۵ مهر خبرداد و از فعالان حاضر در نشست خواست تا اگر دانش و مهارت قابل ارائه‌ای دارند در کارگاه های آموزشی که با همکاری سازمان تنظیم مقررات برگزار می‌شود دراختیار همکاران رسانه ای خود و مسئولان این سازمان قرار دهند.

‌دکتر امامی رئیس دانشکده مطالعات حاکمیت و سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف و از پژوهشگران حوزه تنظیم گری در فضای مجازی در این نشست از کلیات مبحث تنظیم‌گری سخن گفت و با تبیین سیاستگذاری‌ها و ارائه تحقیقی در زمینه فعالیت‌های دو نهاد تنظیم‌گر انگلیسی به بیان تاریخچه تنظیم مقررات و مزایای تنظیم‌گری برای جوامع پرداخت.

وی همچنین از روند تحولات تنظیم‌گری سخن گفت و افزود: تنظیم‌گری واسطه بین دولت و بخش‌های خصوصی است و هم برای دولت فوایدی از قبیل اجرایی‌سازی سیاستها بدون ضربه خوردن به منافع عمومی، کمک به کوچک‌سازی دولت و ضمانت منفعت عمومی دارد، هم برای فعالان این عرصه که هم موجب رفع تعارضات ، هم تضمین کیفیت و قیمت و هم ایجاد محیط رقابتی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *