تبادل تجارب تنظیم‌گری رسانه‌های صوت و تصویر بین ایران و اسلوونی

رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با رئیس آژانس خدمات و شبکه‌های ارتباطاتی اسلوونی(AKOS) به صورت ویدئوکنفرانسی دیدار و گفتگو کردند.

دکتر امامیان در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های بومی جمهوری اسلامی ایران در حوزه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر گفت:  عزم ساترا برای تبادل تجارب و دستاوردها میان این سازمان و  دیگر سازمان‌های فعال در این حوزه جدی است.

وی افزود:  پیش از این ارتباطاتی با نهادهای اروپایی داشته‌ایم و در تلاش  هستیم این روابط به مناطق دیگر دنیا از جمله شرق آسیا و آمریکای لاتین نیز گسترش یابد.

خانم موها،  رئیس آژانس خدمات و شبکه‌های ارتباطاتی اسلوونی هم در این نشست با قدردانی از تلاش ساترا برای برگزاری این نشست، به تشریح ساختار تنظیم‌گری در این کشور اروپایی  پرداخت.

وی  تنظیم‌گری دیتا را به عنوان  یکی از ویژگی‌های خاص نهاد رگولاتور اسلوونی دانست و اعلام آمادگی کرد تا تجارب این سازمان را با طرف ایرانی به اشتراک بگذارد.

آقای توماز گرانچ، مسئول دپارتمان رسانه‌های الکترونیک آژانس خدمات و شبکه‌های ارتباطی هم در این دیدار با دعوت از رییس ساترا  برای بازدید از سازمان تنظیم‌گر رسانه‌ها در اسلوونی، توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران در این حوزه را تحسین کرد.

وی در عین حال  از آمادگی این سازمان برای همکاری در پلتفرم‌های قابل توسعه خبر داد.

گفتنی است رییس ساترا پیش از این با سفرای چین و جمهوری اسلامی پاکستان دیدار و گفتگو داشته است.