بهمن
۰۱
۱۳۹۷

رئيس رسانه ملي در مراسم معارفه و تكريم رياست سازمان تنظيم مقررات صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي تنظيم‌گري در فضاي مجازي را عامل مهمي در تسهيل گري و پشتيباني از سرمايه گذاري در اين زمينه دانست.
تنظيم مقررات ضامن امنيت سرمايه گذاران فضاي مجازي است

رئيس رسانه ملي در مراسم معارفه و تكريم رياست سازمان تنظيم مقررات صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي تنظيم‌گري در فضاي مجازي را عامل مهمي در تسهيل گري و پشتيباني از سرمايه گذاري در اين زمينه دانست.

 

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، دكتر علي عسكري در اين مراسم  با تأكيد بر اينكه فضاي مجازي زندگي بسياري از مردم جهان را تحت تاثير قرار داده است، از اهميت تنظيم مقررات براي انتشار محتوا در اين فضا در دنيا سخن گفت و اظهار داشت: در كشورهاي اروپايي هم تلاش مي‌كنند تا از سيطره اينترنت آمريكايي خارج شوند و اينترنت اروپايي براي خود ايجاد كنند. وي با اشاره به ضعف عملكرد نهادهاي متولي در زمينه فضاي مجازي و عقب‌ماندگي كشور در زمينه توليد محتوا براي اين فضا از تأكيد مقام معظم رهبري(مدظله العالي) براي تنظيم‌گري در فضاي مجازي و مأموريتي كه ايشان به سازمان صداو سيما محول كرده اند ياد كرد و گفت: اين امر فقط از طريق كار فعالانه در زمينه تنظيم‌گري به انجام مي‌رسد.

رئيس رسانه ملي با بيان اينكه اگر تنظيم‌گري در فضاي مجازي به انجام نرسد، سرمايه‌گذاران اين عرصه نيز احساس امنيت نخواهند كرد، گفت: اگر اين فضا قاعده‌مند باشد، سرمايه‌گذاران هم بيش‌تر تمايل به كار كردن در اين فضا دارند و اميدواريم سازمان تنظيم مقررات صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي بتواند با تنظيم‌گري و تسهيل‌گري اين اعتماد را در فعالان فضاي مجازي ايجاد كند و از اين راه، ميدان براي خدمت بيش‌تر به كشور باز و به رشد اقتصادي در اين زمينه كمك شود. دكتر علي عسكري با اشاره به محتواي مخرّب و سخيفي كه متوليان اينترنت جهاني وارد فضاي مجازي كرده‌اند، گفت: وقتي نيروهاي مستعدّ كشور فعالانه و خلاقانه وارد اين عرصه شوند و بتوانند مشتري جذب كنند، مي‌توان حجم قابل‌توجهي از محتوا را توليد و وارد اين فضا كرد. رئيس سازمان صداوسيما با بيان اينكه ملتي كه خود توليدكننده نباشد، منفعتي از اين فضا نخواهد برد و ضرر خواهد كرد، گفت: ما بايد بتوانيم خودمان براي فضاي مجازي توليد محتوا بكنيم تا به جايي برسيم كه محتوايمان را به دنيا صادر كنيم. وي افزود: كشور ما با سابقه تمدني عظيم، زيرساخت‌هاي فكري- فرهنگي و ادبياتي غني دارد و ما مي‌توانيم بهترين محتوا را توليد و به دنيا صادر كنيم تا مردم دنيا از محتوايي پاك برخوردار شوند. دكتر علي عسكري، فعالان حوزه انتشار صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي را انسان‌ها و شركت‌هايي خلّاق، متفكّر و دانش‌بنيان خواند كه هنرمندانه و خلاقانه بايد در اين فضا كار كنند. وي همچنين سازمان تنظيم مقررات صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي را سازماني خواند كه در حدّ توان مي‌كوشد با تنظيم‌گري و تسهيل‌گري از آن‌ها حمايت و پشتيباني كند.

رئيس رسانه ملي از ايجاد ساختاري جديد در اين سازمان با عنوان معاونت اقتصادي خبر داد كه به‌منظور كمك به اقتصاد شركت‌هايي كه از اين سازمان مجوّز مي‌گيرند ايجاد شده است. وي افزود: راه‌اندازي اين بخش به سودآوري فعالان  اين عرصه و پويايي آن كمك مي‌كند.

رئيس سازمان صداوسيما تأكيد كرد: اين سازمان بايد هم به حفظ كرامت مردم و فعالان فضاي مجازي كمك كند و هم موجب رشد توليد محتواي پاك در اين عرصه شود.

دكتر علي عسكري از حضور فعالانه كشورمان در مجامع بين‌المللي در زمينه تنظيم مقررات فضاي مجازي و انتخاب آن به‌عنوان عضو ناظر، ابراز خرسندي و از دكتر اماميان رئيس جديد سازمان تنظيم مقررات صوت و تصوير در فضاي مجازي به‌عنوان فردي كاملاً آشنا و فعّال در اين زمينه ياد كرد كه پيش از اين نيز به‌عنوان مشاور در كنار اين سازمان بوده است و از تلاش‌هاي صادقانه مهندس سياهكلي رئيس پيشين اين سازمان قدرداني كرد.

اماميان نيز در اين مراسم با تأكيد بر اهميت همگرايي تمام نهادهاي متولي فضاي مجازي كشور، گفت: در فرصت يكساله‌اي كه به‌عنوان مشاور، ناظر بر فعاليت اين سازمان بودم، متوجه حركت رو به رشد اين سازمان در حوزه تنظيم‌گري شده‌ام كه توانسته اين سازمان را در مجامع بين‌المللي مطرح كند. وي افزود: اين سازمان هم به سوي فعالان عرصه توليد محتوا در فضاي مجازي و هم فعالاني كه در اين بازار فعاليت مي‌كنند، دست همكاري دراز مي‌كند و مي‌كوشد با همه حوزه‌هاي متولي امر، ارتباط خوبي برقرار كند. رئيس سازمان تنظيم مقررات صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي همچنين از ناظران اين عرصه خواست تا اين سازمان را در انجام مأموريت خطيرش كمك كنند.

 

*همه متوليان فضاي مجازي كشور بايد به كمك سازمان تنظيم مقررات بيايند

حجت‌الاسلام محمد قمي رئيس سازمان تبليغات اسلامي نيز در اين مراسم با بيان اينكه حاكميت در نگاه امام راحل (ره) مردم سالارانه است، گفت: مردم‌سالاري ديني اعتقاد ماست و در اين رويكرد بايد به مردم ميدان داد.

وي با تأكيد بر اينكه تصميم داهيانه رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالي) در عرصه صوت و تصوير فراگير به‌عنوان پديده‌اي انحصاري كه بايد صداوسيما متولي‌اش باشد، گفت: شوراي عالي فضاي مجازي، وزارت فرهنگ و وزارت ارتباطات همه بايد به اين بخش كمك كنند.

حجت‌الاسلام قمي با تأكيد بر اينكه بايد در اين حوزه آينده را فهميد، گفت: در آينده، آموزش و پرورش و آموزش عالي حتماً به‌صورت صوت و تصوير خواهد بود و مفاهمه هم بصري مي‌شود.

وي تأكيد كرد: بايد به مجالي كه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) فراهم كردند تا بخش خصوصي به ميدان بيايند، به‌عنوان فرصت نگاه كنيم و عوايدش در حوزه‌هاي اقتصادي، فرهنگي و فني براي همه روشن است.

حجت‌الاسلام قمي در پايان از لزوم همكاري  همه دستگاه‌ها با سازمان تنظيم مقررات سخن گفت و افزود: سازمان تبليغات از هيچ كمكي براي رشد و فعاليت سازمان تنظيم مقررات فروگذار نخواهد كرد. 

 

 

به 44 متقاضي مجوز داده ايم

 

لطف اله سياهكلي رئيس سابق سازمان تنظيم مقررات صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي نيز در اين مراسم با اعلام اينكه اين سازمان تا كنون  از 142 متقاضي دريافت مجوز به  44 مورد مجوز داده است گفت: اين متقاضيان در دانشكده صداوسيما هم آموزش مي بينند

 

وي از حوزه فناوري ارتباطات و اطلاعات  به عنوان عالي ترين تكنولوژي بشر ياد و تأكيد كرد:ما نبايد از فضاي مجازي هراس داشته باشيم  بلكه بايد توليد محتوا كنيم .

 

رئيس سابق سارمان تنظيم مقررات صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي با تاكيد بر اينكه در محتوا و خدمات ضعيف هستيم، گفت: ما در عرصه فضاي مجازي بر پهناي بين المللي زندگي مي كنيم و اين خيلي اشتباه است ،كشور ما از نظر دانلود  اول است در حالي كه بايد اينقدر  توليد محتوا داشته باشيم كه ديگران از ما دانلود كنند.

 

وي افزود: امروز صدا و سيما با فرمان مقام معظم رهبري گشايشي رسانه اي ايجاد كرده است تا در كنار راديو  و تلويزيون  فعالان اين عرصه بتوانند به عنوان ذي نفعان رسانه ملي گام بردارند.